182551 | Chaney Stripe, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182551 |
| Pattern Name | Chaney Stripe |
| Collection | Schumacher Original Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% LINEN, 13% NYLON, 38% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





182551 | Chaney Stripe, Terracotta - Schumacher Fabric
182551 | Chaney Stripe, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182551 |
| Pattern Name | Chaney Stripe |
| Collection | Schumacher Original Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% LINEN, 13% NYLON, 38% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182551 |
| Pattern Name | Chaney Stripe |
| Collection | Schumacher Original Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% LINEN, 13% NYLON, 38% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
























