182601 | Bangalore Imagination, Rouge - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182601 |
| Pattern Name | Bangalore Imagination |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Red |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





182601 | Bangalore Imagination, Rouge - Schumacher Fabric
182601 | Bangalore Imagination, Rouge - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182601 |
| Pattern Name | Bangalore Imagination |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Red |
| Theme | Botanical |
Original: $241.50
-65%$241.50
$84.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182601 |
| Pattern Name | Bangalore Imagination |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Red |
| Theme | Botanical |


















