182652 | Arboreal, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182652 |
| Pattern Name | Arboreal |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





182652 | Arboreal, Spice - Schumacher Fabric
182652 | Arboreal, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182652 |
| Pattern Name | Arboreal |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182652 |
| Pattern Name | Arboreal |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Botanical |


















