182682 | Engelmann Silk Hand Print, Oatmeal - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182682 |
| Pattern Name | Engelmann Silk Hand Print |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Vertical Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SILK |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



182682 | Engelmann Silk Hand Print, Oatmeal - Schumacher Fabric
182682 | Engelmann Silk Hand Print, Oatmeal - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182682 |
| Pattern Name | Engelmann Silk Hand Print |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Vertical Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SILK |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182682 |
| Pattern Name | Engelmann Silk Hand Print |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Vertical Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SILK |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Small Scales |














