182700 | Berkeley Hand Printed Silk, Chestnut - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182700 |
| Pattern Name | Berkeley Hand Printed Silk |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 52" (132CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 10" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SILK |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






182700 | Berkeley Hand Printed Silk, Chestnut - Schumacher Fabric
182700 | Berkeley Hand Printed Silk, Chestnut - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182700 |
| Pattern Name | Berkeley Hand Printed Silk |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 52" (132CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 10" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SILK |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |
Original: $381.50
-65%$381.50
$133.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182700 |
| Pattern Name | Berkeley Hand Printed Silk |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 52" (132CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 10" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SILK |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |














