182751 | Ramsgate Hand Block, Seaweed - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182751 |
| Pattern Name | Ramsgate Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8" (20CM) |
| Vertical Repeat | 12" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Modern/Contemporary |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182751 | Ramsgate Hand Block, Seaweed - Schumacher Fabric
182751 | Ramsgate Hand Block, Seaweed - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182751 |
| Pattern Name | Ramsgate Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8" (20CM) |
| Vertical Repeat | 12" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Modern/Contemporary |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182751 |
| Pattern Name | Ramsgate Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8" (20CM) |
| Vertical Repeat | 12" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Modern/Contemporary |
























