182802 | In Dreams Velvet, Midnight - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182802 |
| Pattern Name | In Dreams Velvet |
| Collection | Cristina Buckley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 26" (66CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 46% VISCOSE, 5% POLYESTER, 49% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





182802 | In Dreams Velvet, Midnight - Schumacher Fabric
182802 | In Dreams Velvet, Midnight - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182802 |
| Pattern Name | In Dreams Velvet |
| Collection | Cristina Buckley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 26" (66CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 46% VISCOSE, 5% POLYESTER, 49% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Original: $311.50
-65%$311.50
$109.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182802 |
| Pattern Name | In Dreams Velvet |
| Collection | Cristina Buckley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 26" (66CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 46% VISCOSE, 5% POLYESTER, 49% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
























