182810 | Tropical Safari Print, Orinoco Verdant Oasis - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182810 |
| Pattern Name | Tropical Safari Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 19" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182810 | Tropical Safari Print, Orinoco Verdant Oasis - Schumacher Fabric
182810 | Tropical Safari Print, Orinoco Verdant Oasis - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182810 |
| Pattern Name | Tropical Safari Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 19" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Tropical |
Original: $241.50
-65%$241.50
$84.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182810 |
| Pattern Name | Tropical Safari Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 19" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Tropical |
























