182811 | Tropical Safari Print, Sunset In Los Llanos - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182811 |
| Pattern Name | Tropical Safari Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 19" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182811 | Tropical Safari Print, Sunset In Los Llanos - Schumacher Fabric
182811 | Tropical Safari Print, Sunset In Los Llanos - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182811 |
| Pattern Name | Tropical Safari Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 19" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182811 |
| Pattern Name | Tropical Safari Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 19" (48CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |
























