182821 | A Palm Is A Palm Print, Chocolate Meets Tobacco - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182821 |
| Pattern Name | A Palm Is A Palm Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182821 | A Palm Is A Palm Print, Chocolate Meets Tobacco - Schumacher Fabric
182821 | A Palm Is A Palm Print, Chocolate Meets Tobacco - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182821 |
| Pattern Name | A Palm Is A Palm Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182821 |
| Pattern Name | A Palm Is A Palm Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Tropical |














