182831 | Inverness Garden, Buttercup - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182831 |
| Pattern Name | Inverness Garden |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 36 3/4" (93CM) |
| Vertical Repeat | 32 1/4" (82CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182831 | Inverness Garden, Buttercup - Schumacher Fabric
182831 | Inverness Garden, Buttercup - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182831 |
| Pattern Name | Inverness Garden |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 36 3/4" (93CM) |
| Vertical Repeat | 32 1/4" (82CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Jacobean |
Original: $224.00
-65%$224.00
$78.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182831 |
| Pattern Name | Inverness Garden |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 36 3/4" (93CM) |
| Vertical Repeat | 32 1/4" (82CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Jacobean |
























