182832 | Inverness Garden, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182832 |
| Pattern Name | Inverness Garden |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 36 3/4" (93CM) |
| Vertical Repeat | 32 1/4" (82CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Neutral |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182832 | Inverness Garden, Ivory - Schumacher Fabric
182832 | Inverness Garden, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182832 |
| Pattern Name | Inverness Garden |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 36 3/4" (93CM) |
| Vertical Repeat | 32 1/4" (82CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Neutral |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182832 |
| Pattern Name | Inverness Garden |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 36 3/4" (93CM) |
| Vertical Repeat | 32 1/4" (82CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 88% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Neutral |
| Theme | Jacobean |
























