182840 | Tiger Palm Silhouette Outdoor, Mediterrean Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182840 |
| Pattern Name | Tiger Palm Silhouette Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 29 3/4" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





182840 | Tiger Palm Silhouette Outdoor, Mediterrean Spice - Schumacher Fabric
182840 | Tiger Palm Silhouette Outdoor, Mediterrean Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182840 |
| Pattern Name | Tiger Palm Silhouette Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 29 3/4" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |
Original: $269.50
-65%$269.50
$94.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182840 |
| Pattern Name | Tiger Palm Silhouette Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 29 3/4" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |
























