182980 | Flora, Sand - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182980 |
| Pattern Name | Flora |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% LINEN, 90% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182980 | Flora, Sand - Schumacher Fabric
182980 | Flora, Sand - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182980 |
| Pattern Name | Flora |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% LINEN, 90% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |
Original: $199.50
-65%$199.50
$69.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182980 |
| Pattern Name | Flora |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% LINEN, 90% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Beige |
| Theme | Botanical |


















