182981 | Flora, Spruce - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182981 |
| Pattern Name | Flora |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% COTTON, 51% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182981 | Flora, Spruce - Schumacher Fabric
182981 | Flora, Spruce - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182981 |
| Pattern Name | Flora |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% COTTON, 51% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182981 |
| Pattern Name | Flora |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 37% COTTON, 51% LINEN, 12% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |


















