183010 | Indigo Garden, Mineral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183010 |
| Pattern Name | Indigo Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 51% COTTON, 49% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




183010 | Indigo Garden, Mineral - Schumacher Fabric
183010 | Indigo Garden, Mineral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183010 |
| Pattern Name | Indigo Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 51% COTTON, 49% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183010 |
| Pattern Name | Indigo Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 51% COTTON, 49% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |


















