183012 | Indigo Garden, Blue And White - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183012 |
| Pattern Name | Indigo Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% LINEN, 51% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





183012 | Indigo Garden, Blue And White - Schumacher Fabric
183012 | Indigo Garden, Blue And White - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183012 |
| Pattern Name | Indigo Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% LINEN, 51% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Original: $241.50
-65%$241.50
$84.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183012 |
| Pattern Name | Indigo Garden |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% LINEN, 51% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |


















