2025138.324.0 | Royal Fern Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025138.324.0 |
| Pattern Name | Royal Fern Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 15.35" |
| Horz. Repeat | 17.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 36%;LINEN - 33%;VISCOSE - 23%;SPUN POLYESTER - 8% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025138.324.0 | Royal Fern Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
2025138.324.0 | Royal Fern Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025138.324.0 |
| Pattern Name | Royal Fern Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 15.35" |
| Horz. Repeat | 17.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 36%;LINEN - 33%;VISCOSE - 23%;SPUN POLYESTER - 8% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Original: $269.33
-65%$269.33
$94.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025138.324.0 |
| Pattern Name | Royal Fern Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 51.96" |
| Vert. Repeat | 15.35" |
| Horz. Repeat | 17.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 36%;LINEN - 33%;VISCOSE - 23%;SPUN POLYESTER - 8% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |


















