2025139.519.0 | Amberly Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025139.519.0 |
| Pattern Name | Amberly Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 29.52" |
| Horz. Repeat | 50.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 38%;VISCOSE - 26%;COTTON - 25%;POLYESTER - 11% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025139.519.0 | Amberly Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
2025139.519.0 | Amberly Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025139.519.0 |
| Pattern Name | Amberly Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 29.52" |
| Horz. Repeat | 50.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 38%;VISCOSE - 26%;COTTON - 25%;POLYESTER - 11% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Original: $337.05
-65%$337.05
$117.97Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025139.519.0 |
| Pattern Name | Amberly Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 50.39" |
| Vert. Repeat | 29.52" |
| Horz. Repeat | 50.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 38%;VISCOSE - 26%;COTTON - 25%;POLYESTER - 11% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |


















