2025142.330.0 | Mayfair Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025142.330.0 |
| Pattern Name | Mayfair Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 23.2" |
| Horz. Repeat | 25.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 61%;VISCOSE - 33%;POLYESTER - 6% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025142.330.0 | Mayfair Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
2025142.330.0 | Mayfair Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025142.330.0 |
| Pattern Name | Mayfair Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 23.2" |
| Horz. Repeat | 25.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 61%;VISCOSE - 33%;POLYESTER - 6% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025142.330.0 |
| Pattern Name | Mayfair Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 23.2" |
| Horz. Repeat | 25.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 61%;VISCOSE - 33%;POLYESTER - 6% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |


















