2025144.319.0 | Folkland Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025144.319.0 |
| Pattern Name | Folkland Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 23" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 62%;ACRYLIC - 38% |
| Finish | EMBROIDERED ;WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Purple |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025144.319.0 | Folkland Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
2025144.319.0 | Folkland Emb, Mayfair Embroideries - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025144.319.0 |
| Pattern Name | Folkland Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 23" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 62%;ACRYLIC - 38% |
| Finish | EMBROIDERED ;WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Purple |
| Theme | Botanical |
Original: $398.48
-65%$398.48
$139.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025144.319.0 |
| Pattern Name | Folkland Emb |
| Collection | Mayfair Embroideries |
| Width | 55.7" |
| Vert. Repeat | 23" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 62%;ACRYLIC - 38% |
| Finish | EMBROIDERED ;WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Purple |
| Theme | Botanical |


















