2025148.324.0 | Everly Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025148.324.0 |
| Pattern Name | Everly Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 32%;COTTON - 26%;VISCOSE - 22%;LINEN - 8%;POLYESTER - 8%;NYLON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025148.324.0 | Everly Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
2025148.324.0 | Everly Texture, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025148.324.0 |
| Pattern Name | Everly Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 32%;COTTON - 26%;VISCOSE - 22%;LINEN - 8%;POLYESTER - 8%;NYLON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |
Original: $242.55
-65%$242.55
$84.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025148.324.0 |
| Pattern Name | Everly Texture |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 32%;COTTON - 26%;VISCOSE - 22%;LINEN - 8%;POLYESTER - 8%;NYLON - 4% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Texture |














