2639314 | Jacobean Printed Crewel, Multi Blues Wood Tones - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 2639314 |
| Pattern Name | Jacobean Printed Crewel |
| Collection | A Country Life |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 54% LINEN, 46% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2639314 | Jacobean Printed Crewel, Multi Blues Wood Tones - Schumacher Fabric
2639314 | Jacobean Printed Crewel, Multi Blues Wood Tones - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 2639314 |
| Pattern Name | Jacobean Printed Crewel |
| Collection | A Country Life |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 54% LINEN, 46% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 2639314 |
| Pattern Name | Jacobean Printed Crewel |
| Collection | A Country Life |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 54% LINEN, 46% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Jacobean |
























