29604 | Vinyl Woodwork, Honeyed Walnut - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29604 |
| Pattern Name | Vinyl Woodwork - Honeyed Walnut |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 24 in (60.9 cm) |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Wood |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

29604 | Vinyl Woodwork, Honeyed Walnut - Phillip Jeffries Wallpaper
29604 | Vinyl Woodwork, Honeyed Walnut - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29604 |
| Pattern Name | Vinyl Woodwork - Honeyed Walnut |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 24 in (60.9 cm) |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Wood |
Original: $47.85
-65%$47.85
$16.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 29604 |
| Pattern Name | Vinyl Woodwork - Honeyed Walnut |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 24 in (60.9 cm) |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Wood |
















