32000 | Bungalow Bark, Raven Wood - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32000 |
| Pattern Name | Bungalow Bark - Raven Wood |
| Collection | Naturals |
| Width | Trims to 36 in (91.4 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Brown |
| Theme | Grasscloth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

32000 | Bungalow Bark, Raven Wood - Phillip Jeffries Wallpaper
32000 | Bungalow Bark, Raven Wood - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32000 |
| Pattern Name | Bungalow Bark - Raven Wood |
| Collection | Naturals |
| Width | Trims to 36 in (91.4 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Brown |
| Theme | Grasscloth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32000 |
| Pattern Name | Bungalow Bark - Raven Wood |
| Collection | Naturals |
| Width | Trims to 36 in (91.4 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Brown |
| Theme | Grasscloth |
















