34402.1611.0 | Luxe Digs, Historic Royal Palaces - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 34402.1611.0 |
| Pattern Name | Luxe Digs |
| Collection | Historic Royal Palaces |
| Width | 54.766" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 30%;POLYACRYLIC - 30%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 10%;COTTON - 5%;NYLON - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

34402.1611.0 | Luxe Digs, Historic Royal Palaces - Kravet Couture Fabric
34402.1611.0 | Luxe Digs, Historic Royal Palaces - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 34402.1611.0 |
| Pattern Name | Luxe Digs |
| Collection | Historic Royal Palaces |
| Width | 54.766" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 30%;POLYACRYLIC - 30%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 10%;COTTON - 5%;NYLON - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Original: $281.93
-65%$281.93
$98.68Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 34402.1611.0 |
| Pattern Name | Luxe Digs |
| Collection | Historic Royal Palaces |
| Width | 54.766" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 30%;POLYACRYLIC - 30%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 10%;COTTON - 5%;NYLON - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












