35403 | Jasmine, Autumn Petals on Floored - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35403 |
| Pattern Name | Jasmine - Autumn Petals on Floored |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.4 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35403 | Jasmine, Autumn Petals on Floored - Phillip Jeffries Wallpaper
35403 | Jasmine, Autumn Petals on Floored - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35403 |
| Pattern Name | Jasmine - Autumn Petals on Floored |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.4 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
Original: $142.80
-65%$142.80
$49.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35403 |
| Pattern Name | Jasmine - Autumn Petals on Floored |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.4 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
















