37005 | Vinyl Sedona, Calcada - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37005 |
| Pattern Name | Vinyl Sedona - Calcada |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 26 in (66 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37005 | Vinyl Sedona, Calcada - Phillip Jeffries Wallpaper
37005 | Vinyl Sedona, Calcada - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37005 |
| Pattern Name | Vinyl Sedona - Calcada |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 26 in (66 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Distressed Textures |
Original: $47.60
-65%$47.60
$16.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37005 |
| Pattern Name | Vinyl Sedona - Calcada |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 26 in (66 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Distressed Textures |
















