37448.86.0 | Kravet Design, - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37448.86.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 2.16" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 59%;COTTON - 23%;POLYESTER - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37448.86.0 | Kravet Design, - Kravet Design Fabric
37448.86.0 | Kravet Design, - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37448.86.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 2.16" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 59%;COTTON - 23%;POLYESTER - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37448.86.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 2.16" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 59%;COTTON - 23%;POLYESTER - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Black |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |














