37490.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37490.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37490.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37490.4.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37490.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $98.44
-65%$98.44
$34.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37490.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |














