37518.611.0 | Tatum, Montage Weaves Crypton - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37518.611.0 |
| Pattern Name | Tatum |
| Collection | Montage Weaves Crypton |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 3.25" |
| Horz. Repeat | 6.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 64%;RECYCLED POLYESTER - 36% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37518.611.0 | Tatum, Montage Weaves Crypton - Kravet Contract Fabric
37518.611.0 | Tatum, Montage Weaves Crypton - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37518.611.0 |
| Pattern Name | Tatum |
| Collection | Montage Weaves Crypton |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 3.25" |
| Horz. Repeat | 6.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 64%;RECYCLED POLYESTER - 36% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Original: $111.75
-65%$111.75
$39.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37518.611.0 |
| Pattern Name | Tatum |
| Collection | Montage Weaves Crypton |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 3.25" |
| Horz. Repeat | 6.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 64%;RECYCLED POLYESTER - 36% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |














