37524.16.0 | Estrato, Museum Of New Mexico Folk Art Collection - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37524.16.0 |
| Pattern Name | Estrato |
| Collection | Museum Of New Mexico Folk Art Collection |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 45%;VISCOSE - 35%;LINEN - 10%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37524.16.0 | Estrato, Museum Of New Mexico Folk Art Collection - Kravet Couture Fabric
37524.16.0 | Estrato, Museum Of New Mexico Folk Art Collection - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37524.16.0 |
| Pattern Name | Estrato |
| Collection | Museum Of New Mexico Folk Art Collection |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 45%;VISCOSE - 35%;LINEN - 10%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37524.16.0 |
| Pattern Name | Estrato |
| Collection | Museum Of New Mexico Folk Art Collection |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 14" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 45%;VISCOSE - 35%;LINEN - 10%;POLYESTER - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












