37547.6.0 | Gobi, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37547.6.0 |
| Pattern Name | Gobi |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 17.75" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37547.6.0 | Gobi, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
37547.6.0 | Gobi, Montage Weaves Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37547.6.0 |
| Pattern Name | Gobi |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 17.75" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37547.6.0 |
| Pattern Name | Gobi |
| Collection | Montage Weaves Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 17.75" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | NANOTEX BY CRYPTON ;ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |














