37572.6116.0 | Aahana Ikat, Jaipur Collection - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37572.6116.0 |
| Pattern Name | Aahana Ikat |
| Collection | Jaipur Collection |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 75%;POLYESTER - 25% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37572.6116.0 | Aahana Ikat, Jaipur Collection - Kravet Design Fabric
37572.6116.0 | Aahana Ikat, Jaipur Collection - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37572.6116.0 |
| Pattern Name | Aahana Ikat |
| Collection | Jaipur Collection |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 75%;POLYESTER - 25% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |
Original: $121.98
-65%$121.98
$42.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37572.6116.0 |
| Pattern Name | Aahana Ikat |
| Collection | Jaipur Collection |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 75%;POLYESTER - 25% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Ikat |
| Notes | WARP PRINT |














