37629.6.0 | Copa Cabana, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37629.6.0 |
| Pattern Name | Copa Cabana |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 8" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 60%;COTTON - 25%;POLYESTER - 15% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37629.6.0 | Copa Cabana, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
37629.6.0 | Copa Cabana, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37629.6.0 |
| Pattern Name | Copa Cabana |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 8" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 60%;COTTON - 25%;POLYESTER - 15% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $321.30
-65%$321.30
$112.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37629.6.0 |
| Pattern Name | Copa Cabana |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 8" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 60%;COTTON - 25%;POLYESTER - 15% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |














