37633.1.0 | Cusco Boucle, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37633.1.0 |
| Pattern Name | Cusco Boucle |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | WOOL - 32%;POLYACRYLIC - 31%;COTTON - 28%;POLYESTER - 9% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37633.1.0 | Cusco Boucle, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
37633.1.0 | Cusco Boucle, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37633.1.0 |
| Pattern Name | Cusco Boucle |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | WOOL - 32%;POLYACRYLIC - 31%;COTTON - 28%;POLYESTER - 9% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37633.1.0 |
| Pattern Name | Cusco Boucle |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | WOOL - 32%;POLYACRYLIC - 31%;COTTON - 28%;POLYESTER - 9% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












