37702.135.0 | Lakeview - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37702.135.0 |
| Pattern Name | Lakeview |
| Collection | |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 30" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 59%;HIGH UV POLYESTER - 24%;RECYCLED POLYESTER - 17% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37702.135.0 | Lakeview - Kravet Contract Fabric
37702.135.0 | Lakeview - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37702.135.0 |
| Pattern Name | Lakeview |
| Collection | |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 30" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 59%;HIGH UV POLYESTER - 24%;RECYCLED POLYESTER - 17% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 37702.135.0 |
| Pattern Name | Lakeview |
| Collection | |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 30" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 59%;HIGH UV POLYESTER - 24%;RECYCLED POLYESTER - 17% |
| Finish | CRYPTON ; |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Botanical |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |


















