37812 | Grandview Grass, Deep Coast - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37812 |
| Pattern Name | Grandview Grass - Deep Coast |
| Collection | Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37812 | Grandview Grass, Deep Coast - Phillip Jeffries Wallpaper
37812 | Grandview Grass, Deep Coast - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37812 |
| Pattern Name | Grandview Grass - Deep Coast |
| Collection | Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
Original: $47.60
-65%$47.60
$16.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37812 |
| Pattern Name | Grandview Grass - Deep Coast |
| Collection | Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
















