39905 | Vinyl Gatsby, Copper Mist - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 39905 |
| Pattern Name | Vinyl Gatsby - Copper Mist |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | 41.73 in Pre-Trimmed (106 cm)" |
| Vertical Repeat | Approx. 8.3 in (21.1 cm) |
| Horizontal Repeat | Approx. 8.3 in (21.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 11 yards |
| Order Increments | 11 yards |
| Bolt Sizes | 11 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

39905 | Vinyl Gatsby, Copper Mist - Phillip Jeffries Wallpaper
39905 | Vinyl Gatsby, Copper Mist - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 39905 |
| Pattern Name | Vinyl Gatsby - Copper Mist |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | 41.73 in Pre-Trimmed (106 cm)" |
| Vertical Repeat | Approx. 8.3 in (21.1 cm) |
| Horizontal Repeat | Approx. 8.3 in (21.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 11 yards |
| Order Increments | 11 yards |
| Bolt Sizes | 11 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Original: $47.60
-65%$47.60
$16.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 39905 |
| Pattern Name | Vinyl Gatsby - Copper Mist |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | 41.73 in Pre-Trimmed (106 cm)" |
| Vertical Repeat | Approx. 8.3 in (21.1 cm) |
| Horizontal Repeat | Approx. 8.3 in (21.1 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 11 yards |
| Order Increments | 11 yards |
| Bolt Sizes | 11 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
















