4211-83549 | Private Reserve, Saratoga Jade - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | 4211-83549 |
| Pattern Name | Saratoga Jade |
| Collection | Private Reserve |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



4211-83549 | Private Reserve, Saratoga Jade - Ronald Redding Wallpaper
4211-83549 | Private Reserve, Saratoga Jade - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | 4211-83549 |
| Pattern Name | Saratoga Jade |
| Collection | Private Reserve |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | 4211-83549 |
| Pattern Name | Saratoga Jade |
| Collection | Private Reserve |
| Width | 27" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Spongeable |
| Removability | Wet Removable |
| Coverage | About 60.8 square feet |
| Color | Green |
| Theme | Textured |












