5008483 | Carlisle, Brown - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008483 |
| Pattern Name | Carlisle |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 37" (94CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5008483 | Carlisle, Brown - Schumacher Wallpaper
5008483 | Carlisle, Brown - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008483 |
| Pattern Name | Carlisle |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 37" (94CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
Original: $234.50
-65%$234.50
$82.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008483 |
| Pattern Name | Carlisle |
| Collection | Novelty & Textured Wallcovering |
| Width | 37" (94CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Textured |
















