5016242 | Suffolk Damask, Olive - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016242 |
| Pattern Name | Suffolk Damask |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 41 3/8" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Order Increments | 2 |
| Yards Per Roll | 5.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5016242 | Suffolk Damask, Olive - Schumacher Wallpaper
5016242 | Suffolk Damask, Olive - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016242 |
| Pattern Name | Suffolk Damask |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 41 3/8" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Order Increments | 2 |
| Yards Per Roll | 5.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016242 |
| Pattern Name | Suffolk Damask |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 41 3/8" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Order Increments | 2 |
| Yards Per Roll | 5.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Damask |
















