5016541 | Asolo Sisal, Sepia - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016541 |
| Pattern Name | Asolo Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 37 1/4" (95CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5016541 | Asolo Sisal, Sepia - Schumacher Wallpaper
5016541 | Asolo Sisal, Sepia - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016541 |
| Pattern Name | Asolo Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 37 1/4" (95CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016541 |
| Pattern Name | Asolo Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 37 1/4" (95CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Brown |
| Theme | Trellis |
















