5016552 | Banana Leaf Sisal, Mocha - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016552 |
| Pattern Name | Banana Leaf Sisal |
| Color Name | Mocha |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 30" (76CM) |
| Vertical Repeat | 23" (58CM) |
| Horizontal Repeat | 10" (25CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Leaves |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5016552 | Banana Leaf Sisal, Mocha - Schumacher Wallpaper
5016552 | Banana Leaf Sisal, Mocha - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016552 |
| Pattern Name | Banana Leaf Sisal |
| Color Name | Mocha |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 30" (76CM) |
| Vertical Repeat | 23" (58CM) |
| Horizontal Repeat | 10" (25CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Leaves |
Original: $136.50
-65%$136.50
$47.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016552 |
| Pattern Name | Banana Leaf Sisal |
| Color Name | Mocha |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 30" (76CM) |
| Vertical Repeat | 23" (58CM) |
| Horizontal Repeat | 10" (25CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Leaves |
















