5016561 | Staggered Chevron Sisal, Brown - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016561 |
| Pattern Name | Staggered Chevron Sisal |
| Color Name | Brown |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Horizontal Repeat | 16 1/2" (42CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5016561 | Staggered Chevron Sisal, Brown - Schumacher Wallpaper
5016561 | Staggered Chevron Sisal, Brown - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016561 |
| Pattern Name | Staggered Chevron Sisal |
| Color Name | Brown |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Horizontal Repeat | 16 1/2" (42CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016561 |
| Pattern Name | Staggered Chevron Sisal |
| Color Name | Brown |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Horizontal Repeat | 16 1/2" (42CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Chevron |
















