5016732 | Beveled Frame Sisal, Sepia - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016732 |
| Pattern Name | Beveled Frame Sisal |
| Color Name | Sepia |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33" (84CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5016732 | Beveled Frame Sisal, Sepia - Schumacher Wallpaper
5016732 | Beveled Frame Sisal, Sepia - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016732 |
| Pattern Name | Beveled Frame Sisal |
| Color Name | Sepia |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33" (84CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Original: $126.00
-65%$126.00
$44.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5016732 |
| Pattern Name | Beveled Frame Sisal |
| Color Name | Sepia |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33" (84CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Horizontal Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
















