5017612 | Ramsgate, Tan - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017612 |
| Pattern Name | Ramsgate |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 23 1/8" (59CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Nautical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5017612 | Ramsgate, Tan - Schumacher Wallpaper
5017612 | Ramsgate, Tan - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017612 |
| Pattern Name | Ramsgate |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 23 1/8" (59CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Nautical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017612 |
| Pattern Name | Ramsgate |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 23 1/8" (59CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Nautical |
















