6021104.6.0 | Northern Stripes, Sable - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021104.6.0 |
| Pattern Name | Northern Stripes |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 28" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ALPACA - 60%;WOOL - 22%;NYLON - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6021104.6.0 | Northern Stripes, Sable - Donghia Fabric
6021104.6.0 | Northern Stripes, Sable - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021104.6.0 |
| Pattern Name | Northern Stripes |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 28" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ALPACA - 60%;WOOL - 22%;NYLON - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021104.6.0 |
| Pattern Name | Northern Stripes |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 28" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ALPACA - 60%;WOOL - 22%;NYLON - 18% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |














