6022128.16.0 | Hear Me Roar, Sahara - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022128.16.0 |
| Pattern Name | Hear Me Roar |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 49.5" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SILK - 67%;POLYESTER - 23%;COTTON - 10% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 100% SILK FACE- 50" WIDE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6022128.16.0 | Hear Me Roar, Sahara - Donghia Fabric
6022128.16.0 | Hear Me Roar, Sahara - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022128.16.0 |
| Pattern Name | Hear Me Roar |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 49.5" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SILK - 67%;POLYESTER - 23%;COTTON - 10% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 100% SILK FACE- 50" WIDE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022128.16.0 |
| Pattern Name | Hear Me Roar |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 49.5" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SILK - 67%;POLYESTER - 23%;COTTON - 10% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 100% SILK FACE- 50" WIDE |














