6024117.1611.0 | Stripe It Rich, Pebble - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024117.1611.0 |
| Pattern Name | Stripe It Rich |
| Collection | |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 2.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 35%;WOOL - 30%;ACRYLIC - 20%;POLYAMIDE - 5%;POLYESTER - 5%;VISCOSE - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6024117.1611.0 | Stripe It Rich, Pebble - Donghia Fabric
6024117.1611.0 | Stripe It Rich, Pebble - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024117.1611.0 |
| Pattern Name | Stripe It Rich |
| Collection | |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 2.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 35%;WOOL - 30%;ACRYLIC - 20%;POLYAMIDE - 5%;POLYESTER - 5%;VISCOSE - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $330.75
-65%$330.75
$115.76Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024117.1611.0 |
| Pattern Name | Stripe It Rich |
| Collection | |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 2.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 35%;WOOL - 30%;ACRYLIC - 20%;POLYAMIDE - 5%;POLYESTER - 5%;VISCOSE - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |














